Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Deprem Felaketinde Kayıplarımız Artıyor

Deprem

0 57

Kahramanmaraş Pazar 7.7 Elbistan 7.6’lık yıkıcı iki deprem peş peşe yaşamıştı. Neredeyse Türkiye’nin tamamında bu depremler hissedildi. Maalesef 10 ilimizde çok yıkıcı felaketlere neden oldu. Neredeyse ayakta duran bina kalmadı. İnsanlarımız inşaat molozlarının altında kaldı. Aileler parçalandı. Kimsenin kimseden haber alamadığı bir felaket ortaya çıktı.

Bu gün itibariyle toplam 35 bin 418 kişi hayattan koptu, yaralı sayısı ise 105 bin 505’e yükseldi. Her geçen gün felaketin boyutu artmaya devam ediyor.

Allahtan yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlere ise Rabbim rahmeti ile muamele eylesin mekanları inşallah cennet olur.

deprem-harita

Diğer saçma sapan bir konuya da buradan değinmek istiyorum. Sosyal medya üzerinden Chp ve yandaşları adeta depremi bir seçim malzemesine dönüştürmüş durumdalar. İnsanlar canlarını mallarını kaybetmiş. Ciğerlerimiz yanmış. Adamların tek derdi “Akp ve Akp iktidarını nasıl deviririz” olmuş.

Deprem olan bölgelerimizde hemen her köşede kendine malzeme arayan bu insan müsveddelerinin paylaşımlarına sakın ola kanmayın. Çoğu paylaşımları güpegündüz yalan dolan. CHP her zaman halktan kopuk bir parti olmuştur. Yine çizgilerini bozmayarak halktan kopuk bir şekilde yollarına devam etmektedirler.

Kemal Kılıçdaroğlu iki üç belediyeyi yanına alarak burayı biz yaptık, bunları biz kurtardık gibi hep kendi çıkarına işler peşine düşmüştür. Maksat insan canı kurtarmak değil, maksat halka kendini pazarlamak oy sayısını arttırmak. Başka iyi niyetli bir amaç zaten isteseler de yapamazlar.

Bu insanların ve özellikle sosyal medyadaki soytarılarının iktidar olduğunu düşünsenize. Aklınız alıyor mu? Bunlar mı bu ülkeyi gelip yönetecekler. Buna kargalar bile güler. Ben böyle bir insan topluluğu görmedim.

“Allahu-ekber” diye insanlar enkazdan  birilerini kurtarınca seviniyorlar. Adamlar enkazdan bir vatandaşımız sağ kurtarıldı diye sevinmekten ziyade “niye Allahu-ekber” diyorlar diye topa tutuyorlar.

Ya inanın Akp’yi zaten yaygara.net sitesindeki eski yazılardan da göreceksiniz. Çok eleştirmişimdir. Ancak böyle zavallıca düşmanca hele böyle bir gündeki Chp ve yandaşlarının tavırları beni kendilerinden bir hayli uzaklaştırdı. Çünkü adamlarda birlik beraberlik bu zor günlerde bir arada bulunmak gibi bir dertleri olmadığı gibi niyetleri de yok. Böyle insanlarla benim de işim olmaz. Eğer mümkünse sizin de işiniz olmasın.

Onca insan onca can aramızdan göçüp gitmiş. Çoluk çocuk demeden yaş farkı gözetmeden binlerce kişi artık hayatta değil. Bunlar hala bir kaç oy daha kazanalım diye çırpınıyorlar. İnsanların canları gitmiş, bunlar iki üç kepçe dozerle biz yaptık şovu düzenliyorlar. Yazık günah.

Hele o sosyal medyadaki mavi tikli Chp’li kesim. Cemaatler nerede diyorlar. Ulan kazma oğlu kazma adamlar sosyal medyada tweet atmanın peşinde değil ki adamlar gelmişler aşevleri kurmuşlar, insanlara çay çorba dağıtıyorlar. Arama kurtarma da görev alıyorlar mal herifler… Sen kıçını yaymışsın koltuğuna elinde kahven önünde klavyen sallayıp duruyorsun. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Size başka söylenecek bir şey bulamıyorum. Zavallısınız ve hep öyle kalacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.