Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Akıllı Telefonlarda İnternet Geçmişi Temizleme

Akıllı Telefonlarda Geçmişi Silme

0 196

Merhabalar yine bir nasıl yapılıra hoş geldiniz. Öncelikle bu sorun tam bizim uzmanlık alanımız. Yasaklı yerlere gizlice girip keyfini sürdükten sonra eyvah!!!! diyenlerin tamda aradığı cevabı veriyoruz.

Bize gelip torunum yanlışlıkla girmiş, yeğenlerime gitmiştik galiba o girmiş, yanlış bir yere tıkladım bu sayfa açıldı, buraya nasıl girdi bu telefon bende anlamadım, mutfakta patates soyarken telefon kendiliğinden bu sitelere girmiş, ay bakamayacağım bu yere telefonum nasıl girdi gibi bir çok alternatif mahcubiyeti ile telefonculara gittiğinizi biliyorum. Ben gitmedim zaten bu işlerle meşgulüm. 🙂

Bu kadar makara sohbetten sonra gelelim esas konumuza nasıl internet geçmişimi silerim. Adım adım anlatalım.

Android cihazlarda menüler birbirine çok benzer tasarımları farklı yada yerleri üç aşağı beş yukarı aynıdır. Her yazımda bu cümleyi yazmaktan yoruldum ama olsun yine de yazmış olduk. 🙂

Ayarlar > Uygulamalar > Samsung internet > Depolama buraya kadar geldikten sonra önbelleği sil ve veriyi sil gibi iki seçeneğiniz var ikisini de temizleyin gitsin. Samsung internet tarayıcımızın geçmişini kökten silmiş olduk.

Samsung İnternet Explorer üzerinden de bu işlemi yapabiliriz. Sırayla İnternet > Geçmiş > Sağ üstten üç noktaya tıklıyoruz > Geçmişi sil diyoruz işlem bu kadar. Burada videolar diye ikinci bir çerez geçmiş sekmesi mevcut bunun içinde videolar tıklıyoruz ve geçmişi sil diyoruz. Buda ikinci yöntemimiz oldu. Ama en sağlamı birinci yöntemimiz.

Chrome ve Google diye iki potansiyel geçmiş tutan uygulamalarımızda telefonlarımızda mevcut. Bunları da sıklıkla kullanan kullanıcılar içinde geçmişi nasıl siliyoruz anlatalım.

Ayarlar > Uygulamalar > Chrome > Depolama > Önbelleği Temizle diyoruz ve Chrome ilk günkü gibi tertemiz oluyor. Eğer Hafızayı yönet seçeneğine tıklarsanız buradan da Tüm verileri temizle diyerek daha geniş kapsamlı bir geçmişi yok etmiş olursunuz.

Gelelim direkt Google sekmesini nasıl temizleyeceğimize tekrar sırası ile Ayarlar > Uygulamalar > Google > Depolama > Önbelleği Temizle diyoruz ve geçmişlerimizi silerek tertemiz oluyoruz. 🙂

Ancak illaki bu tuhaf sitelere ısrarla girmeye devam etmek istiyorsanız Samsung İnternet uygulamasında yeni sekmeyi Gizli Mod seçeneğini seçerek açarsanız, geçmişe girdiğiniz yerlerin kaydı işlenmeyecek ve dolayısı ile görünmeyecektir. Görünmezlik modunda internette gezineceksiniz.

Google Chrome uygulamasında da yeni sekme aç yerine Yeni Gizli Sekme aç derseniz. Görünmezlik modunuz burada da aktif hale gelecek ve görünmeden internette gezinebileceksiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.