Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

21 Aralık 2020 En Uzun Gece En Kısa Gündüz

En Kısa Gündüz En Uzun Gece 21 Aralık 2020

0 208

Güney yarım kürede gündüzlerin kısalıp gecelerin uzadığı, Kuzey yarım kürede ise gecelerin kısalıp gündüzlerin uzamaya başlayacağı gün dönümüdür. 2020 yılına ekstra bir güzellik daha eklendi ve Satürn ile Jüpiter gezegenlerinin birbirine 20 yılda bir yaklaşması da 21 Aralık 2020 tarihinde yaşanacak.

Daha bitti mi hayır bitmedi. Covid-19 virüsünün bu günden haberdar olmasına şaşırmış olsak da, o da bu günü bir başlangıç sayarak Covid-20 olarak daha hızlı önlenemez bir bulaşıcılık reaksiyonu göstererek yayılma hızını arttırmış bulunmakta. Bilim adamlarının hem fikir olduğu bulaşıcılık hızına ise sil baştan çare aramaya başladılar.

Yani fragman bitti şimdi film zamanı diyen bir virüs ile karşı karşıya kalacağız. Lütfen sosyal mesafe ve maske kurallarına uyduğunuzdan 10 kat daha fazla dikkat ediniz. Yoksa bu beladan kurtulamayacağız. 2021’i insanlığın kurtuluşu olarak görmüş olsak da tam aksine 2021 daha çetin geçecek gibi görünüyor.

Umarım yanılıyoruzdur, bıktık kardeşim şu maskeden. Maske artık iç çamaşırım gibi oldu o kadar alıştım ki yüzümü açsam ayıplı bir yerimi açıp millete gösteriyormuşum gibi hissediyorum. Git artık lanet virüs bizi rahat bırak.

Neyse 21 Aralık 2020 işte böyle saçma sapan bir gündemden ibaret. Teleskobu olanlar gökyüzünü izlesin olmayanlar da en uzun gecenin keyfini sürsünler. Sosyal mesafeye dikkat ederek yaşamaya devam.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.