Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Web Sitesi Nasıl Android App (.Apk) Yapılır

Web Sitesi Reklamsız Android Apk Yapımı

0 166

Evet arkadaşlar eğer bir web siteniz var ise size ücretsiz nasıl Android App yapacağınızı açıklıyorum. Bu bilgi kutsal bir bilgidir. Hemen her yerde bulacağınız bir şey değildir. Kendimizi bu kadar yücelttikten sonra nasıl yapacağımızı isterseniz açıklamaya başlayayım.

Öncelikle buraya tıklayarak kodular.io sitesine erişimimizi gerçekleştiriyoruz. İçeriye girdikten sonra create app linkine tıklayıp ister üye olun isterseniz mevcut gmail adresiniz ile otomatik erişim vererek ilerleyiniz. Buraya kadar sorunsuz geldiyseniz şimdi işin diğer adımlarına geçelim.

Create Project diyoruz. Yani yeni bir proje başlatıyoruz. Açılan pencerede proje ismimizi giriyoruz. İlerle diyoruz.

Configure your project sekmesi bizi karşılıyor. Öncelikle burada birden çok seçenek karşımıza çıkacak sırası ile bunlar

  • Theme : Hangi temayı kullanacaksanız onu seçiyorsunuz default yani ön ayarlı olarak bırakıp devamda edebilirsiniz.
  • Minimum SDK Level : En düşük hangi android sürümüne uyumlu olacağınız seçiyorsunuz.
  • Package Name : Paketin adını seçiyorsunuz. falanca filanca com yada net gibi düşünebilirsiniz.
  • Primary Color : Ana renk kodunuz.
  • Primary Color Dark : Ana renginizin koyu vurgu renginı seçiyorsunuz.
  • Accent Color : Vurgu renginiz.

Yukarıdaki aşamaları geçtikten sonra finish diyoruz. Bitiriyor muyuz hayır. Daha paketimizi yeni oluşturduk ufak tefek işlerimiz kaldı. O yüzden devam ediyoruz.

Karşımıza bir telefon geldi ve screen1 diye bir menü sekmesi görüyoruz. Şimdi screen1 menü sekmesini sağ yan menüden ayarlayabiliriz. Ya da hiç dokunmaya da bilirsiniz. Burayı geçiyorum çünkü yine yukarıdaki bahsettiğim ufak tefek ayarlamalar mevcut.

Şimdi web sitemizi buraya nasıl ekleyeceğiz. Onu anlatayım.

Sol taraftaki Palette menüsünden Layout sekmesinden Views‘e tıklıyoruz. Hemen bir sağ yanına gelip Web Viewer  seçeneğini sürükleyip telefon simgesinin üzerine bırakıyoruz. Screen1 den bahsetmiş bunun hemen altına Web Viewer sekmesinin geldiğini görüyoruz.

Web Viewer sekmesine çift tıklıyoruz ve sağ panelde karşımıza yeni eklediğimiz Web Viewer bölümünün ince ayarlarının yapıldığı seçenekleri görüyoruz.

İşte bu ayarların içerisinde Home Url seçeneği mevcut buraya mevcut site adımızı doğru düzgün bir şekilde giriyoruz.  İşlem tamam diğer ufak tefek ayarlarınızı da yine buradan yapabilirsiniz.

Şimdi değerli arkadaşlar ufak bir kaç şey daha söyleyeyim sağ üst tarafta dişli çarka yani ayarlara tıkladığınızda karşınıza yeni bir ayar yeri çıkacaktır. Buradan artık son düzenlemeleri yapıyoruz. İşlemimiz bitti. Apk oldu mu hayır daha olmadı son olarak apk’ya dönüştürmek için en üst menüden Export hemen altında çıkan Android App (.apk) tıklıyoruz.

android-app

İşlem bir kaç dakika devam eder bittiğinde ise karşınıza barkod numaralı bir ekran çıkacaktır. İster telefpnunuzla barkodu taratıp direkt telefonunuza indirebilirsiniz. Ya da direkt linke tıklayarak mevcut cihazınıza indirebilirsiniz.

Google Play Store da yayınlamak için 25$ gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bunu göze alıyorsanız. Play Store başvurup uygulamanızın yayınlanması talebinde bulunabilirsiniz.

Dip Not : Eğer siteniz responsive bir tasarıma sahip değilse kısaca mobil uyumlu değilse bu meşakkatli yollar size göre değil. Boşuna yorulmuş olursunuz. Ama adından bahsettiğim bu site tabiki sizin de işinize yarayacaktır. Ama bizim izlediğimiz yoldan değil.

Okuduğunuz için teşekkürler. Anlamadığınız bir nokta olduğunda lütfen iletişime geçerek, yorum atarak yada buraya tıklayarak online canlı sohbet odasına giriş yaparak sorularınızı sorabilir cevap alabilirsiniz, lütfen bunları yapmaktan çekinmeyiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.