Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Türklerin Uzay ile İmtihanı

Türkler Uzayda!...

0 37

Türkler çeşitli araştırmaların uzun uğraşların neticesinde yeni bir yakıt tipi bulmuşlar demek isterdim ama tabi ki öyle yapmamışlar. Amerika kıtasına yer altından sızan Türkler. Hatta az kalsın magmaya düşeceklermiş öylede derin kazmışlar kazmışlar okyanusların dahi altından tünel kazarak Amerika’ya doğru ilerlemişler.

Plan ise Elon Musk şirketinin elinde bulundurduğu yeni tip uzay roketlerinin planlarını ve veri tabanlarına sızıp bütün dataları çalarak ülkeye gelip birer kopyasını yapmak. Tabi bizim Türkler Amerika’ya olan yolculuklarını bir şekilde tamamlamışlar.

Bu arada bizim bu Türk grubu 3 kişiden oluşuyor. Bu çılgın  3’lü elinden geleni ardına koymayarak, Spacex firmasına yakın bir Burger King’te işe başlamışlar. Hem çalışıp hem plan yapmaya koyulmuşlar. Ve içeriye nasıl sızacaklarını bulmuşlar.

Paket Servis elemanı olarak içeriye sızmaya karar vermişler. Yine malum bir gün bu üç burger paketçisi gün boyu sorası ile içeriye sızmışlar.

Heyecanın arttığı bu dakikalarda gizlice plan proje veri artık ellerinde kıymetli ne geçerse aramaya koyulmuşlar. Aramışlar aramışlar ve aramışlar devasa bir kompleks olduğu için yorulup üçü de aynı yerde sızmış kalmış.

İçlerinden birisi uyanıp hemen yanındakileri uyandırmış ve etrafı süzüp kolaçan etmeye başlamışlar. İçerde kimsenin olmadığını gören bizim Türkler yine plan proje bilgisayarlardan elde edilebilecek bir veri tabanı bir data artık ne bulurlarsa yine aramaya koyulmuşlar. Aralarında kısa süreli bir sohbet sürmüş. Bir netice alamayacakları için hepsinin yüzü düşmüş derken karşılarında uçmaya hazır bir roket görmüşler.

Üç Türk roketi görünce bunu bir şekilde aktif edip hemen uzaya gitmeye karar vermişler. Tabi kılıf kıyafet oksijen tüpü vesaire gibi eksikleri de etraftan araya taraya tedarik etmişler.

Birinin ateşlemeyi yapması için ise aralarında taş kağıt makas yapmışlar ve bir kişi geride kalmış. İki kişi rokete girmiş. Her şey Hazır!… 3-2 -1  ve BooOoOoom

Amerika’da “Elon Musk Marsa Gidiyor”  şeklinde manşetler atmaya başlasa da esasında bizim Türkler daha düne kadar böyle bir korsanlığın yaşanmadığı yeni bir yasadışı isim alacaktı “Uzay Korsanları” bu ismin mucidi dahi Türkler olacaktı.

Roket fırlatıldıktan sonra Spacex içerisinde kalan Türk hızlıca orayı terk edip geldiği tünelden girerek tekrar memlekete dönüş yolculuğuna başlamıştı. Elon Musk çıldırmış gibiydi gözleri yerinden fırlıyordu. Basın açıklaması yaparken izleyenlerden biri “Elon Doge Coin Pump” diye seslendi. Elon ise Türkçe tabirle “senide köpeğini de kriptosunu da ******” diyerek tersledi. Çünkü Elon yıkılmıştı. Kripto filan düşünecek hali kalmamıştı.

Elon Musk basına gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra kendi işlerini yoluna koymak için oradan ayrıldı. Türk Astronotlar ki onlar artık uzaya doğru karanlığa doğru ilerliyorlardı. Rotaları filan sistem tarafından Mars gezegenine ayarlandığı için yolculukları da hali ile oraya olacaktı.

Elon Musk bizim Türklere ki içeride kimin olduğunu bilmediği için 72 dilde çeviri yaparak seslendi. Hangi dile tepki verirlerse o dilde iletişime devam edecekti. Ortada milyar dolarlık bir uzay roketi vardı ne de olsa.

Roketin içinde ise gelen seslere bizim Türkler tepki vermiyordu. Ta ki “oradakiler merhaba” sesini duyana kadar. Bu sesi duyan bizim türk astronotlar “has. a.. k.. bu da kim tanıdık mı?” diye epey bir argo kelime yığını ile tepki gösterince içeridekilerin Türk olduğu ortaya çıktı.

turkler-uzaya

Hemen iki devlet arası bir kriz masası kuruldu. İletişimler derinleşti. Türk astronotlar uzaya doğru yaptığı yolculukta bütün eğitimleri adeta uygulamalı olarak aldılar. Elon Musk bu eğitimler esnasında Türkçe k*f*r olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı. Her iki kelimesinden biri malum iki kelime şeklinde bitiyordu. Elon Musk kendi dilini zaten unutmuştu. Anadili gibi Türkçe konuşmayı öğrenmişti.

Aylar süren bu yolculuktan sonra bizim astronotlar ABD Spacex’in roketini Mars’a başarılı bir şekilde indirdiler. İner inmez ilk olarak teyemmüm alıp dünyaya dönerek bir kaç rekat şükür namazı kıldılar. Bir kaç parça taş toprak numunelik aldılar. Sonrasında ise biraz gezintiye çıkarak su, yaşam vs. gibi şeyler arasalar da bir şey bulamadılar.

“Böyle gezegenin a*k* etrafta hiç kimse yok” diyerek rokete binip direksiyonu dünyaya kırdılar. Yine aylar süren bir geni dönüş yolculuğundan sonra ABD’ye inen türk astronotlar Elon Musk’ın en iyi astronotları olarak işe başladılar. Tek şartları ise giyecekleri Astronot kıyafetleri ay-yıldızlı bayrak şeklinde olmasıydı.

Geri dönüş yolunda olan üçüncü Türk’e ise henüz ne olduğu hakkında kimsenin bir haberi yok. Bir gün meydana çıkar diye hepimiz bir umut bekliyoruz. (o:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.