Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Türkiye Kundaklandı. Her Yer Yanıyor.

Türkiye Yanıyor. Ormanlarımız Yanıyor

0 146

Ülkemizde Adana, Osmaniye, Antalya, Muğla, Mersin, Kayseri, Kütahya, Manisa, Balıkesir, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Kastamonu, Sakarya, Hatay, Bursa, İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Karaman’da yangın çıktı. Bu kadar yangının bir anda domino etkisi ile her yerde aniden başlamış olması ise bunun bir doğa olayı değil, elleri kırılası insanların müptezelliğinden çıktığı gerçeğini gösteriyor.

Hem Turizm sezonunda olan güney ve batı sahillerimizde bu yangınların çıkması ülkemizi güvensiz bir yermiş gibi gösterme çalışmalarından başka bir şey değil. Turistler gitsin buralara kimse gelmesin. Küresel olarak Türkiye güvensiz bir yer gibi gösterilsin. Anadolu çocuğu bunları yemez, yememeli.
turkiye-kundaklandi
Üstelik ünlü sözlüklerin birinde Karadeniz niye yanmıyor gibi hedef gösterici başlıkları da görmemezlikten gelmeyeceğim. Yani amaç ülkede kaos çıkarmak. O kadar hayvanlar telef oldu, ağaçlar küle döndü, kimi yerlerde insanlarımız yangınla uğraşırken vefat etti. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun güzel insanların.

Ha bu yangını çıkaran o örgütünde Allah belasını versin. Örgütün adını bile web sitesine yazasım gelmiyor sayfa kirlenir diye. Ya böyle pislik aşağılık, bir eylemi doğayı yakarak yeşilliği öldürerek gerçekleştiren malları aynı şekilde yakmak lazım.

Yangın söndürme  uçağımızın olmaması çok büyük bir eksiklik oldu. Yangınlara yeterince müdahale edilemedi. Hal böyle olunca da işler iyice sarpa sardı. Hemen bazı arkadaşlar sosyal medyayı kullanarak hükümete yüklendi. Niye uçağımız yok niye şöyle niye böyle. Ya arkadaşım Türk milletinin başına bir felaket gelmeden bir önlem alınmadığını artık öğrenin. Biz illa bir şeyleri yaşayıp ondan sonra önlem alan bir milletiz.

ve ve ve gelelim gezici tayfasına, henüz taksimde bir olay bir miting gerçekleşmedi. O kadar orman doğa yeşillik talan edildi. Kimsenin gıkı çıkmıyor. Herkes süt dökmüş kediye döndü. Bu ülkede herkes mi? İki yüzlü.

Hangi biriniz iyi ki insanoğlu. Hepiniz menfaatçi, çıkarcı birer pisliksiniz. O yangından kaçamayıp can veren kaplumbağa sizden daha değerli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.