Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Türkiye Dünya İnternet Hızı Sıralamasında Yerlerde Sürünüyor.

Türkiye internet hızında dünyada çok gerilerde kaldı

0 177

Genel internet hız sıralasın da geçen yıl 90. sıradan 101. sıralara gerileyen Ülkemiz düşüşünü sürdürerek bu yılda 103. sırada yer aldı. SPEEDTEST verilerinden yola çıkarak 170 ülkenin sabit geniş bant internet hızları belli oldu.

170 ülke içinden ülkemiz 103. sırada 30,51 MBPS hız ile yer aldı.

En düşük internet hızı ise 2.77 MBPS ile Türkmenistan sıralamanın sonunda yer aldı.

En hızlılar ise 1. sırada  239 MBPS ile Singapur  hemen peşinde 232 MBPS ile HONKONG 3. sırada ise 218 MBPS hız ile Tayland yer aldı.

Ülkemizin internet hızlarındaki bu seviyelerde kalması üzücü olsa da yapacak ya da yiyeceğimiz daha çok ekmek var. Aya çıkana kadar bize yeterli hızlı internet altyapılarının bir an önce sağlanması gerekiyor.

Ülkemize yeni yeni giren 5G telefonlar ise komedinin diğer yüzü olarak önümüze çıkıyor. Daha alt yapısı hazır olmayan bir 5G telefonlar ülkemize girdi ve satışları yapılmakta ama ortada 5G diye bir alt yapı yok. Güler misin ağlar mısın.

internet-sitesi

Yani bu kurumuş ağaçtan meyve toplamaya benzedi. Ama tabi ortada elle tutulur gözle görülürü bir açıklama ya da bir çalışma söz konusu değil.

Gelelim internet hızlarımıza adamlar bizi internet hızında 8’e katlamış burada da ne kadar yetersiz kaldığımız yine gözümüze sokulmuş .

Umarım bu tuhaflıklar en kısa zamanda düzeltilir ve her birimiz yaygara.net adresine girerek süper hızlı bir sohbet edebiliriz.

Yaygara.net sohbet sitesi haberi sundu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.