Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Tecno yenilikçi bir fotoğraf teknolojisi geliştiriyor

Tecno yenilikçi bir fotoğraf teknolojisi geliştiriyor

0 84

Ülkemizde de maliyet odaklı akıllı telefonları ile uzunluk gösteren Çinli Transsion holdingin alt markası Tecno yavaş yavaş vites yükseltiyor. Firma yeni yılda akıllı telefonlarını değerli kamera teknolojileri ile donatacağını duyurdu.

Tecno büyük oynuyor

Firma yöneticileri yaptığı açıklamada gelecek yıl akıllı telefonlarında yenilikçi kamera teknolojileri kullanacağını duyurdu. Çalışmaları devam eden bu teknolojiler devrimsel düşük ışık tecrübesi sunmayı amaçlıyor.

Firma kendi geliştirdiği RGBW alt piksel sürece algoritması ile CMOS sensörlerle elde edilen ışığı yüzde 60 arttırmayı başarmış. Cam ve lens teknolojisi buna yüzde 30 daha katkı sağlıyor. Böylece düşük ışık performansı yüzde 200 artmış oluyor.

Tecno ayrıyeten Sensor Shift teknolojisi ile de sürpriz yapacak. Apple tarafında gördüğümüz Sensor Shift teknolojisi titreşimleri önlemek için sensör hareketlerinden elde ettiği verileri kullanıyor. Android tarafında birinci olacak Sensor Shift teknolojisinde firma yüzde 350 daha fazla kontrol hassasiyeti sağlayacağını da belirtiyor.

Öteki bir çalışma ise teleskopik lens konusunda. Motorize edilmiş esneyebilir lensler sayesinde kayıpsız yakınlaştırma ve daha büyük diyafram aralığı mümkün olacak. Şimdilik Tecno bu teknolojileri hangi telefonlarında kullanacak açıklamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.