Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

TBMM’de 600 Vekilin 390’ı “Obez”

TMMB'de 390 Obez Vekil Mevcut

0 303

TBMM’de tartışma konusu olan şişman vekiller sorunu meclisi derinden sarstı. 600 vekilin 390’ının Obez olduğu bilgisi ise gündemi pek sarsmadı.

Aşırı maaş alan vekillerimiz maaşlarını hayır işlerine mi harcasın bol bol yiyecekler, haklarıdır o kadar parayı sağa sola hayır işlerine harcayacak halleri yok.

Bazı vekiller şişman olduklarını kabul etmemekle beraber kemiklerinin iri olduğunu vurgulamış olsa da, az maaş alan asgari ücretlilere kör muamelesi yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Gayet şişmansınız maşallah.

Obez vekillerin kendi aralarında imza toplayarak biz neden şişmanlıyoruz, bizim görüşümüze göre siz çok zayıfsınız o kadar maaşı nereye harcıyorsunuz araştırılsın” diyerek meclise önerge verdiler.

Meclis gündemine gelen bu önergeye itiraz eden zayıf ve fitler grubundaki vekiller. Kendi önergelerini hazırlayarak, şişman vekillerden oturdukları koltuklara eziyet ve devletin malına kilo ile zarar vermek suretiyle eskimelerine neden oldukları için ek bir vergi yüküne tabi olmalarını gerektiren yeni bir vergi sistemi taslağını meclise sundular.

Bu taslak önergede yeterli oy alamayınca rafa kaldırıldı.

En sonunda bir vekilin biz az maaş alıyoruz aldığımız maaş asgari ücretin 30 katı biz bunu hak etmiyoruz. Bizlerin en az asgari ücretin 800 katı maaş almamız lazım önerisi meclis gündemine geldiği gibi tam oy alarak onaylandı.

Şişmanların yuvarlanarak konuşma kürsüsüne çıktığı meclisimiz vekilleri ile asgari ücretli çalışan insanlarımız arasında kilo farkı giderek açılıyor.

Asgari ücretlilerin her zaman dile getirdiği “biz az maaş alıyoruz isyanına ise vekiller “çok maaş alıp bizim gibi obez olmanıza müsaade edemeyiz” diyerek vatandaşın yanında olduklarını bir kez daha dile getirmiş oldular.

Yani şu günlerde asgari ücretin belirlenmesi için toplanan asgari ücret tespit komisyonun durumunu siz düşünün.

Arkadaşlar alacağınız maaşlar her zaman üç aşağı beş yukarı bellidir. Ben hiç işçi sendikalarının verdiği tekliflerin gerçekleştiğini görmedim. Toplanmanın esas sebebi ortaya çıkan bu asgari ücretin bir gelin gibi süslenip püslenip halka beğendirilmesi. Beğeninize sunulması demiyorum, bakın! bir şekilde beğeneceksiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.