Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Smart Switch Mobile Samsung Android İçerik Aktarma Programı

Telefondan Telefona İçerik Aktarma Kopyalama Nasıl Yapılır

0 272

Samsung’un geliştirdiği içerik aktarma programı olan Smart Switch Mobile dan bahsetmek istiyorum. Yeni telefon alımlarındaki en büyük sorunumuz olan eski telefondaki içerikleri uygulamalarımı resimlerimi, videolarımı, belgelerimi, ayarlarımı, rehberimi nasıl aktaracağım bu kadar verim var bunlar ne olacak diye karşımıza yığınla bir iş yükü gibi görünen bu durumu aşması oldukça kolay…

Smart Switch uygulamasını hemen hemen tüm Andorid cihazlara kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Ancak uygulama Samsung ürünü olduğu için farklı markalara kurduğunuzda sadece o marka cihazlardan Samsung marka cihazlara geçtiğinizde içeriğinizi aktaracaktır. Yani uygulama Samsung ürünlerine özgü bir uygulama.

Biraz daha ileriye gidecek olursak, ürününüz Samsung marka bir telefon ise Smart Switch’i kullanarak verilerinizin tamamını bir hafıza kartına dahi yedekleyebilirsiniz.

Şimdi işin prosedür tarafını bir kenara bırakıp nasıl yapacağımızdan bahsedelim.

İçeriklerimi bir hafıza kartına nasıl yedeklerim. Samsung Kullanmanız şartı ile;

Google Play Store kullanarak Smart Switch Mobile yalnız dikkat edin Samsung electronics firmasının ürettiği uygulamayı indirin.

Uygulama yüklendikten sonra Smart Switch Mobile açın ve gerekli izinleri verin.

karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmiş olacak.

smart-switch1

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere üst sağ köşedeki sd card ( hafıza kartı) simgesine tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.

smart-switch2

ve yedekle butonuna tıklıyoruz. Şimdi eski yazılarımı okuyanlar buraya kadar geldiysek ne diyeceğimi biliyor kendinizi ödüllendirin ve bir çay için. Az kaldı bitiyor. Aşağıdaki görselle devam ediyoruz.

 

smart-switch3

smart-switch4Yukarıdaki gibi neleri aktarmasını neleri aktarmamasını da bize seçenek olarak sunuyor siz nelerin aktarılmasını istiyorsanız onları seçili hale getirip son olarak yedekle diyerek içeriğinizi yedekliyorsunuz. Bu kadar basit.

Şimdi telefonunuzu servise verecekseniz lütfen öncelikle yukarıdaki işlemi yapıp öyle veriniz. Neden mi servis içerik yedekleme ile filan uğraşmaz. Bilgi gizliliği için direkt olarak ürününüz sıfırlanır o şekilde işleme alınır. Üzülmemek için hafıza kartına yukarıdaki gibi içeriğinizi yedeklerseniz bu işkence artık son bulacaktır.

Diyelim ki servise verdiniz telefonunuz ilk günkü gibi içerisi bomboş olarak tamir edilip size teslim edildi. İzleyeceğiniz yol yine yukarıdaki gibi olacak. Smart Switch Mobile uygulamasını telefonunuza yükleyip hafıza kartını da telefonunuza taktıktan sonra Smart Switch Mobile uygulaması yedeklenen içeriğinizi otomatik olarak görecek ve tek dokunuş ile bütün verileriniz telefonunuza yüklenecektir. Bu işlem bitti gözünüz aydın.

İki telefon arasında Smart Switch Mobile kullanarak içerik aktarma. Yeni telefonunuz Samsung marka ise;

Şimdi burada her iki android cihaza da Smart Switch Mobile uygulamasını yüklüyoruz. Gerekli izinleri verdikten sonra yine karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

smart-switch5

Yukarıda gördüğünüz gibi yeni Samsung telefonumuza veri al seçeneğini seçiyoruz  eski ürünümüz olan Android telefonumuzdan ise veri gönder seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza  aşağıdaki gibi bir görsel çıkacak.

smart-switch6

Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz. Kablolu seçeneği için bir connectör’e ihtiyacınız olacaktır muhtemelen de elinizde mevcut olmadığından her iki telefondan da kablosuzu seçerek ilerliyoruz. Yeni Samsung Ürününüzde ikinci bir pencere açılır ise Android seçeneğine tıklayıp iki ürünün birbirine bağlanmasını bekliyoruz. İki ürünün birbirine yakın olmasına dikkat etmelisiniz.

İki telefon birbirine bağlandığında Yeni Samsung telefonunuzdan nelerin aktarılmasını seçerek ilerliyorsunuz ve aktar diyorsunuz. Gerisini Samsung Smart Switch Mobile uygulaması hallediyor. İşlemimiz bitti. Yeni ürününüz hayırlı olsun güle güle kullanın.

Başka nasıl yapılır da görüşmek üzere…

Not: Anlamadığınız bir yer olduğunda sohbet bölümümüze girerek online destek alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.