Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

SIM Kartı Telefon Görmüyor Hatalarının Çözümü

Telefon SIM kartı görmüyor sorununun çözümü

0 108

Merhaba yaygara.net takipçileri bugün üzerinde duracağımız en büyük sorunumuz sim kart sorunsalı. Öncelikle sim kartınız eğer telefonunuza kesilerek küçültülüp takılmışsa lütfen yenisi ile değiştiriniz.

Evet evet günü kurtardınız sim kartınız kesildiği halde gayet iyi çalışıyor. Değiştirmeye gerek yok diye düşünmeyin. Çünkü hiç ummadık bir anda hiç olmadık bir zamanda hattınız birden bire ruhunu teslim edebilir. Sebebi ise kesilen hattınızın Çip kısmından da biraz gitmiş olması.

Sırada ki olayımız ağda kayıtlı değil hatası eğer sizlerde böyle ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız. Telefonunuz değil bundan da operatörünüzden kaynaklı bazı sıkıntılarınız olacaktır. O an için bütün şebeke sistemi kesintiye uğramış ve size denk gelmiş olabilir. Bir müddet sonra telefon kendi haline gelmişse durumuzu kurtardınız demektir.

Sadece acil aramalar konusu ise genellikle sim kartın kesilip yuvaya oturtulduktan sonra yaşanır. Sim kartı o kadar küçülüyor ki ister istemez çip kısmından da kesiliyor. Çip kısmından derin bir kesi yerse sim kart çalışmayacaktır.

Sizlere birde ipucu vereyim. Eğer telefonunuz ağda kayıtlı değil ve sadece acil aramalar yazıyorsa bunu aşmanın en basit yolu arkadaşınız eşiniz dostunuz yakınınızdaki her hangi birinden sim kartını isteyerek kendi telefonunuza takmanız olacaktır. Bu işlemi başarı ile sağladıysanız.

 

sim-kart-2

Örneğin;

Turkcell hattınız varsa başka birinden Turkcell olmayan mesela Vodafone hattı alıp telefonunuza takın ve ayar mesajı atacak ona da tamam diyoruz. Şimdi telefonumuzun ayarı tamamen Vodafone dönüştü. Burada amaç tüm ayarları ilk gün ki haline getirmek olacak. İşleri buraya kadar getirdiyseniz
olay tamamdır. Tekrar telefonumuza kendi hattımızı takıp sistemin çalışıp çalışmadığını test ediyoruz

Oldu ki çalışmadı işte o zaman ayvayı yediğimiz zamandır. Şöyle ki iş anakart değişimine kadar gidecektir. Ama genel olarak bu yöntem çalışıyor bilginiz olsun.

Bazı arkadaşlar gelip bunu herkes biliyor filan diyecekseniz demeyin. Ben olur ya birinin bu bilgiye ihtiyacı vardır. Ona istinaden yazıyorum. Teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.