Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Roblox hesabı nasıl silinir?

0 65

Roblox, son vakitlerde platformdaki çocuk sayısında değerli bir artış gördü. Bununla birlikte, artan popülaritenin yanında bir de medya geldi. Üretim, birçok ebeveynde çocukları için oyunun uygun olup olmadığı tartışmasını beraberinde getirdi.

Çocuğunuzun güvenliğinden kaygı ediyorsanız Roblox hesabını çeşitli silme seçenekleri yer alıyor. Biz de bu içeriğimizde sizlere Roblox hesabı nasıl silinir? Bunu anlatıyoruz.

Roblox nedir?

Roblox, kendi dünyanı inşa et temasıyla ortaya çıkan bir sandbox oyunu oldu. Buna ek olarak oyuncular imal içerisinde kendi oyunlarını oluşturabiliyor. Çevrimiçi oyun platformu, dünyanın dört bir yanından oyuncuların bir ortaya gelerek oyunlarda birbirleriyle rekabet etmelerini sağlıyor.

Onu Steam üzere platformlardaki oyunlardan farklı kılan şey ise, Roblox’taki tüm oyunların kendi kullanıcıları tarafından yapılması oluyor. Şirket, kullanıcıların yıllar içinde platformda 20 milyondan fazla oyun yayınladıklarını argüman etti.

Roblox hesabı nasıl silinir?

Roblox hesabı silmeye karar verdiğinizde bunu bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan farklı prosedürlerle gerçekleştiriyorsunuz. Lakin bu noktada üzücü bir haberimiz var. Roblox hesabınız tam olarak bir silinmeye maruz kalmıyor. Tabi bunu yapmanın da bir yolu var. Şayet büsbütün silmek istiyorsanız, oyunun müşteri takviye hizmetiyle bağlantıya geçmeniz gerekiyor. Bu süreçlerin pek çok yolu var metodlarını ise aşağıda anlatıyoruz.

Roblox dayanak ile bağlantıya geçin

  • Hesap silme sürecini gerçekleştirmek için Roblox’un çevrimiçi dayanak formunu kullanın.
  • Roblox dayanak işçisine [email protected] adresinden e-posta gönderin ve hesabınızın silinmesini talep edin.
  • Hesabınızı silmek istediğinizi söylemek için 888-858-2569 numaralı telefondan Roblox müşteri hizmetlerini arayın.

Üstteki durumları gerçekleştirdiğinizde, Roblox kullanıcı isminizi belirtmeniz ve e-posta adresinizi ekleyerek kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor.

Roblox’u devre dışı bırakın

Roblox, sunucularında yeni oyunculara yer açmak için 1 yıl boyunca hareketsiz kalan hesapları sildiğini belirtiyor. Bu da hesabınızda 365 gün oturum açmazsanız silineceği manasına geliyor. Bu nedenle hesabınızı silmek konusunda özel bir aciliyetiniz yoksa mevcut yolu deneyebilirsiniz.

Hesabınız silindikten sonra eski Roblox hesap bilgilerini kurtaramayacağınızı unutmayın. Şirket siyasetine nazaran, Roblox silinen hesapları tekrardan geri yüklemiyor. Bu yüzden süreci gerçekleştirmeden evvel ayrıntılıca düşünmeniz gerekiyor.

Roblox Premium üyeliğini iptal edin

Hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine Roblox üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bunu Ayarlar menüsüne giderek yapabilirsiniz. Bu süreci hem masaüstünde hem de iOS ve Android aygıtlarınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Roblox web sitesinden iptal etme

  • Roblox web sitesine giriş yapın ve sağ üst köşedeki dişli sembolüne tıklayın. Akabinde açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
  • Bunun akabinde sol kenar çubuğunda Faturalandırma’yı seçin. Son olarak, ‘Yenilemeyi İptal Et’e tıklayın ve sorulduğunda kararınızı onaylayın.

Roblox taşınabilir uygulamasından (iOS, Android) iptal etme

  • Telefonunuzda Roblox uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun. Akabinde, biraz aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.
  • Faturalandırma’ya gidin. Bir sonraki sayfada, Roblox üyeliğinizi sonlandırmak için ‘Yenilemeyi İptal Et’ seçeneğine dokunun. Sorulduğunda da kararınızı onaylayın.

Roblox‘u iptal etme seçenekleri burada sona eriyor. Siz de üstteki süreçleri uygulayarak mevcut Roblox hesabınıza ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.