Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

MHRS şifremi unuttum! İşte tahlili

0 99

Teknolojinin gelişmesi, birçok randevu ya da kurumsal işlerimizi internet üzerinden çarçabuk halledebilmemize imkan tanıdı. e-Devlet, e-Nabız, MHRS üzere uygulamalar, bu mevzuda işimizi bir epey kolaylaştırıyor. Ama, bu uygulamalara erişimimiz bir halde kesilirse işlerimiz bir anda aksayabilir. Şifre unutmak bu aksamalara yol açacak olaylardan biri ve en çok başımıza geleni. Pekala MHRS şifrenizi unuttuysanız ne yapmalısınız?

MHRS nedir ve ne işe fayda?

MHRS, yani Merkezi Doktor Randevu Sistemi, bir sıhhat sıkıntınız ya da denetiminiz olduğu taktirde, size aile doktoru ya da dilediğiniz bir devlet hastanesinden randevu alabilme imkanı sağlar. Aile doktorundan imajlı muayene ve olağan muayene için randevu alabilirsiniz. Ayrıyeten pozisyona ve polikliniğe bir devlet hastanesinden ya da genel arama ile kentinizde bulunan bir hastaneden randevu alabilirsiniz.

MHRS, aşı randevusu alma imkanı da sunuyor. Şayet hesabınız varsa ve şifresini unuttuysanız, bunun tahlili hayli kolay. Birkaç adımda size MHRS şifresi değiştirmenin nasıl yapıldığından bahsettik. İşte taşınabilir ve masaüstünden MHRS unutulan şifre yerine yeni bir tane almanın yolları…

Taşınabilir uygulamadan yeni şifre alma

Taşınabilir aygıtınıza MHRS uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya girdiğinizde karşınıza bir giriş ekranı çıkacak. Sayfanın alt kısmında klasik bir “Şifremi Unuttum” butonu göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, yeni bir şifre almak için 3 farklı seçeneğiniz mevcut.

  • Dilerseniz T.C. Kimlik Numaranızı girdikten sonra e-posta yoluyla şifrenizi yenileyebilirsiniz. Uygulamaya kayıt olurken kullandığınız e-postayı yazdığınızdan emin olun ve mail adresinize gelen eklenti yardımı ile yeni bir şifre alın.
  • Bir öbür sistem ise SMS ile yeni bir şifre almak. Tekrar T.C. Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra alttaki kısma cep telefon numaranızı girin. Telefonunuza gelen SMS yardımı ile çarçabuk yeni bir şifre alabilirsiniz.
  • Mobilden uygulayabileceğiniz son şifre yenileme tekniği ise kimlik bilgilerinizi kullanmak. T.C. Kimlik Numaranızı, isim ve soyadınızı, akabinde doğum tarihinizi girdikten sonra altta yer alan ileri butonuna tıklayın. Karşınıza kayıt olurken seçtiğiniz güvenlik sorusu ve güvenlik resmi seçenekleri çıkacak. Gerçek seçeneği işaretlediğinizden emin olduktan sonra yeni şifrenizi seçebilirsiniz.

MHRS uygulamasını Google Play Store, App Store ve App Gallery‘den indirebilirsiniz.

Masaüstü uygulamasından yeni şifre alma

MHRS web sitesine masaüstü bilgisayarınızdan girdikten sonra, altta bulunan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayın. Karşınıza tekrar uygulamada olduğu üzere 3 seçenek çıkacak ve şifrenizi yenileyebileceksiniz. Tekrar e-posta, SMS ya da kimlik bilgileri aracılığıyla doğrulama yaptıktan sonra, yeni bir şifre alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.