Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

iPhone 13 serisine olan ilgi azalıyor

iPhone 13 serisine olan ilgi azalıyor

0 85

Çıkış yaptığı periyotta kıymetli satış sayılarına ulaşarak rekor kıran iPhone 13 serisinin ateşi süratli söndü. Bir yandan global çip derdi Apple’ı sıkıntı durumda bırakırken öteki taraftan tüketici ilgisi de azalmaya başladı.

iPhone 13 satışları düşüyor

Apple tedarikçi ortaklarına gönderdiği bilgilendirmede iPhone 13 serisine olan ilginin azaldığını kaydetti. Esasen global çip sorunu nedeniyle Ekim ayında 10 milyon civarında azaltıma giderek 80 milyon satış projeksiyonu belirlemişti. Bilhassa geciken teslim mühletleri tüketicileri iPhone 13 serisinden uzaklaştırdı. Görünüşe nazaran bu sayı biraz daha azalacak.

Yılın son çeyreği için otoriteler iPhone satışlarında yüzde 6 civarında bir artış bekliyor. Yeni yıl için ise bahse mevzu parametreler devreye girecek. 70-80 milyon ortasına inecek bir satış sayısı haliyle gelecek yılın gelirlerine de tesir yapacaktır.

Apple öteki taraftan iPad üretimini de azaltmaya başladı ve buradan tasarruf edilen yongaları iPhone 13 üretimine aktarıyor. iPhone 14 serisinin büsbütün yeni bir tasarım ile gelecek olması çip krizi konusunda Apple’ı kara kara düşündürüyor.
 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.