Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK İnstagram’dan istifa ettiğini duyurdu

Berat Albayrak İnstaram'dan istifa mektubunu attı.

0 182

İnstagram hesabından istifa ettiğini kamuoyuna duyuran hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak’ın İnstagram hesabının hacklendiği konuşuluyor. Resmi hiçbir makam ve mevkiden bir açıklamanın gelmemesi ayrıca düşündürücü olmakta. Şu an sosyal medya ortamında trend topic olan istifa muhabbeti halen güncelliğini koruyor.

Son günlerde Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamalar birbirinden ilginçti. Biz istesek doları düşürürüz ama dolar ile biz uğraşmıyoruz demesi mi? Siz maaşınızı dolar üzerinden mi alıyorsunuz? demesi gibi her açıklaması ayrı bir mevzu doğuruyordu.

Yani bütün ithalatını ihracatını dolar ile yapan bir ülke bu kelimeleri asla kullanmamalıydı. Asgari ücretin dolar kuru karşısında eriyip gittiği şu günlerde böyle açıklamalar hiç mantıklı gelmiyor.

Asgari ücret artışını mevcut kur farkını da ortaya koyarak tespit etmeleri gerekir. Öyle işkembeden sallayarak bu görevi yapamazsınız. Dolarda asgari ücreti yüzde kaç eritmişse telafi edilip çıkan tutarın üzerine de  bu yılın zammı yansıtılmalı derim ben de bir vatandaş olarak.

Örnek verecek olursak adam Ayçiçek yağı üretiyor. Dolar arttı kur farkı oldu diye yağa zam yapıyor. Siz millet ile değil de böyle uyanıklarla uğraşmalısınız. Ayçiçek yağı ithal edilen bir şey değilken böyle uyanıklarla gidin uğraşın.

Garibanın maaşı eriyor iken siz kalkıp ben dolar ile uğraşmıyorum diyemezsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.