Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Ekonomik Buhran

Ekonomik Buhran

0 79

Ülke olarak zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde, mevcut hükümetimiz adeta dar gelirliye kabusu yaşatıyor. İnsanlarımızın iyi niyetini, dirayetini suistimal edercesine aldığı ekonomik kararları endişe ile izliyoruz.

Ülkemizin ürettiği, çiftçimizin ürünlerine hiç dikkat ettiniz mi? Artıyor mu? bence hiç bir şekilde artmıyor. Mesela ben aynı zamanda bir fındık üreticisiyim. İnanın bana dolar ile yurt dışına bu ürün ihraç ediliyor. Şuan Dolar 12-13₺ bandında gezerken. Fındığın fiyatı hala doların 5 – 6₺ seviyelerindeki fiyatlarında seyir ediyor. Hani adalet nerede.

Neymiş faiz ile mücadeleymiş. Arkadaşlar faiz ile mücadeleye eyvallah kesinlikle haklılar ancak şunu iyi anlamak lazım. Ülke olarak bütün alt yapılarını hazırlarsın. Üretimini arttırırsın. Alttan alttan ilerlersin. Sonra milletine seslenirsin.

“Ey halkım biz böyle böyle işler başardık. Şimdi hep beraber faiz belası ile savaşmaya başlayacağız. Faiz ekonomisinden ülkemizi çıkarıp, üretim ekonomisine geçiyoruz.” diyerek gücünü halktan alarak ilerlersin.

Şimdiki yapılan işin ne yeri ne de zamanı değerli arkadaşlar. Mevcut korona virüs riski zaten dünyada mevcut ve ekonomileri tehdit ediyor. Ülkemizin hali zaten ortada. Sen çıkıp yersiz bir şekilde böyle bir işe kalkışıyorsun. Bunun akıl ile açıklanacak hiç bir mantığı yok. Bu ülkeyi sadece ekonomik buhrana sürükleyip kaos ortamı oluşturmaktan başka hiç bir işe yaramaz.

dolar

Şuan ülkede döviz karşılığı altın karşılığı borçlu insanlar var. Hükümet zenginin kesesini doldurmaktan başka hiç bir işe yaramayan ekonomik faiz kararları ile dar gelirliyi, asgari ücretliyi boğuyor.

5Lt bir ay çiçek yağı 23 – 30₺ fiyatlarından mevcut hükümet zamanında ki kısa bir zaman, yaklaşık 9 – 10  ayda 100₺ seviyelerine geldi. Kısaca Ayçiçek yağı Zeytin yağı oldu. Zeytin yağı ise yakında altın ile yarışır. Yani giren dar gelirli ve asgari ücretliye oldu.

Değerli kardeşlerim size girdiğini her ortamda, Eğer Akp’yi savunan bir zihniyet görürseniz lütfen ekonomik durumuna o kişinin bakın, araştırın. Çünkü o yolunu dövizden, Altından zaten bulmuştur. Düzeninin bozulmasını istemediğinden size Akp’yi dikte edecektir.

Yine devam edelim. Mevcut hükümet faizi indirdi. Doların tarihi zirvelere erişeceğini bile isteye yaptılar. Sonra Dolar 13₺’yi geçti. Ne yaptılar. Bu sefer Katar yerine BAE’ye gittiler. 10 Milyar dolarlık bir anlaşma imzaladılar.

Değerli dostlar insanın aklına şu soru gelmiyor mu? Madem sen bu ülke ile bu anlaşmaları yapacak kapasiteye beceriye sahipsin. Bunu neden ekonomimiz bu kadar kötü değilken yapmıyorsun da Ülkeyi biraz olsun rahatlatmıyorsun. İlla böyle bir kaos ortamı oluşması mı lazım bu anlaşmayı yapabilmek için.

Zenginin daha zengin, fakirin ise daha fakir olduğu bir dönemden geçiyoruz. Lütfen arkadaşlar artık gözlerinizi açın. Bunun böyle gitmeyeceğini bilin. Hemen her şeyde duygularınızın, duygularımızın istismar edilmesine müsaade etmeyin, etmeyelim. Her zaman oturup aklı selim bir düşünelim. Lütfen…

Şunu belirteyim hiç bir siyasi partinin üyesi ya da siyasi sempatizanı değilim. Ben sadece vatanını milletini seven bir insanım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.