Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Bitcoin kâbusa döndü, 28 bin dolara iğne attı.

Bitcoin kâbusa döndü, 28 bin dolara iğne attı.

0 70

Bir periyot insanların kurtuluş ümidi olarak gördükleri kripto para piyasası adeta kâbusu yaşatıyor. En yüksek düzeylerini test ettikten sonra adeta serbest düşüşe geçen Bitcoin kimi borsalarda yüzde 60’dan fazla düşüş gösterdi.

Bitcoin fiyatı ne oldu?

Dün itibariyle 53 bin dolar takviyesini de kıran Bitcoin için işlerin yolunda  gitmediği konuşuluyordu. Gece kapanışı ile birlikte düşüş daha da derinleşti ve 46 bin dolar düzeylerine kadar indi. Hatta Huobi üzere kimi borsalarda 28 bin dolar altına iğne attığı görüldü. Bitcoin’in artık dayanak düzeylerinde tutunamadığı ve yükseliş için kâfi hacmi oluşturamadığı görülüyor.

Küresel piyasalarda yeni varyant tedirginliği ve enflasyonun kalıcı olacağı kaygısı dolar endeksini bir müddettir üste çekiyordu. Ethereum 3700$ düzeylerine gerilerken SOL, AVAX, ADA, MATIC üzere pek çok coin son ayların en düşük seviyelerine doğru seyahat ediyor.

Bilhassa kurumsal alımlar Bitcoin’i daha fazla kitlenin benimsemesini sağlamıştı lakin bu sıralar devasa alımların da işe yaramadığı anlaşılıyor. Yatırımcılarda tedirginlik giderek artarken USDT de büyük talep nedeniyle artışa geçti. Bir ara 16TL düzeyine kadar çıkarken stabil bilinen bir ünitenin bu derece oynaması da dikkat çekti.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.