Yeni Nesil Sohbet Eğlence Portalı

Android telefonlarda Wi-Fi çekim gücü artırma yolları

0 84

Android akıllı telefon kullanıcıları, vakit zaman Wi-Fi çekim gücünden şikayetçi olabiliyor. Hem konutta hem de dışarıda, bilhassa taşınabilir bilgimiz bitmişken ve internete acil erişmemiz gereken vakitlerde epey can sıkabilen çekim problemlerina nasıl tahlil üretebileceğinize değinmeye çalışacağız.

Sorun hem yazılımsal hem donanımsal olabilir

Android telefonunuzun çekim gücünün zayıf olması birden çok meseleden kaynaklanabiliyor. Wi-Fi noktasına uzak olmanız, sinyali etkileyen farklı donanımların ve ortadaki kalın duvarların sinyal gücünü etkilemesi üzere birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları aşmanız için uygulayabileceğiniz birden fazla metot mevcut.

Öncelikle donanımsal tahliller:

  • Bu manada şayet sorunu meskende yaşıyorsanız birinci dikkat etmeniz gereken kalın duvarların ve uzun koridorların kapsama alanını yetersiz hale getirip getirmemesi olacaktır. Bu manada genelde priz üzerinde çalışan ve fiyatı 100 TL’den başlayan Wi-Fi Menzil Artırıcı eserlerden birini tercih edebilirsiniz.
  • Bu manada şayet menzil artıran yahut sinyal güçlendiren eserlerden randıman alamazsanız, bu aygıtınıza ek antenler takabilirsiniz. Piyasadaki birçok modelde ekstra anten girişleri oluyor ve bu girişlere farklı model antenler de takılabiliyor. Bu sayede hem menzilin hem de sinyal gücününün daha fazla olması sağlanabilir.
  • Telefonunuzun kılıfını çıkarın… Bu yol ne kadar kolay üzere dursa da birden fazla vakit telefon kabının yapıldığı gereç, sinyal gücünü ziyadesiyle olumsuz etkileyebiliyor. Yalnızca telefonunuzun kılıfını çıkararak sinyal gücünü artırabileceğinizi göreceksiniz.
  • Yönlendiriciyi yahut güçlendiricinin antenini bir alüminyum folyo ile kapatabilirsiniz. Her ne kadar kent efsanesi sayılsa da alüminyum sinyal gücüne olumlu tesir ediyor. Birebir vakitte Pringles gibisi bir silindir kutuyu üzerine koymak da denenebilecek teknikler ortasında.

Gelelim yazılımsal tahlillere:

  • Wi-Fi çekim kalitesinin düşmesi donanımsal meselelerden kaynaklabileceği üzere yazılımsal sorunlara de işaret ediyor olabilir.
  • Birinci tavsiyemiz klasik lakin birden fazla vakit işe yarayan bir tavsiye: Telefonunuzu baştan başlatın. Art planda çalışan bir uygulama yahut rastgele diğer bir kusur Wi-Fi çekim gücünü olumsuz etkiliyor olabilir.
  • Uçak modunu açıp, geri kapatın. Birden fazla durumda uçak modunun açıldıktan sonra geri kapatılması, sinyal gücüyle ilgili bir çok sorunu gideriyor.
  • 2.4 Ghz ve 5 Ghz ortasında değişiklik yapın. Olağan kaidelerde 5 Ghz’nin çekim alanı düşük ve daha kararlı, 2.4 Ghz’nin çekim alanı daha yüksek lakin daha kararsız bir kullanım sağlar. Hangi frekansı kullanıyorsanız, bir öbür frekansı deneyerek işe yarayıp yaramadığına göz atın.
  • Her ne kadar işe yarayıp yaramadığı tartışmalı olsa da sinyal gücünü artırdığına inanılan birkaç Android uygulaması da mevcut ve bunların en çok bilineni ve övüleni ise Network Signal Speed Booster isimli uygulama… Büsbütün fiyatsız olan bu uygulamayı buraya tıklayarak aygıtınıza kurabilir ve kendiniz test edebilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz Wi-Fi çekim gücünü artırma yolları bunlardı. Şayet yazımızda yer almadığını düşündüğünüz ve işinize yarayan farklı bir formül varsa bunu bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.